KOREKTA - Rejony Wizyty Duszpasterskiej Szarów
KOREKTA - Rejony Wizyty Duszpasterskiej Dąbrowa

III Niedziela Zwykła
21.01. AD 2018

Dokładnie dzisiaj mija I rocznica śmierci naszego pierwszego Proboszcza ŚP. Ks. Kanonika Romana Sasuły. Modlitwą, ufam i wierzę wdzięczną pamięcią wspominamy Jego posługę dla dobra naszej Wspólnoty. Tablica pamiątkowa którą dzisiaj poświęcamy i odsłaniamy, w naszym imieniu : p. Zdzisław Kufta i p. Mieczysław Nosek stanowi dowód naszej wdzięczności. Cała nasza Parafia oraz Sz. P. Monika i Bogdan Stępek z córką Paulinką mamy w tym udział. Dziękujemy naszej artystce p. Krystynie Sieńko za piękny portret ŚP. Ks. Romana Sasuły. Bóg Zapłać. Nadchodzący tydzień to wielka modlitwa o Jedność Chrześcijan na całym Świecie.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: dzisiaj Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

*śr.: Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy.

*czw.: Święto nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

*pt.: Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl (odczytać).

3. Bóg Zapłać wszystkim którzy już przyjęli tegoroczną Wizytą Duszpasterską. W tym tygodniu plan Wizyty jest następujący: ( odczytać). Całość harmonogramu jest w gablocie i na stronie internetowej.

4. Grupa kolędnicza” Herody” zebrała w czasie kolędy 17 tyś. złotych. Drodzy parafianie Bóg Zapłać za życzliwość, otwarte serca i drzwi waszych domów i wielką ofiarność. Jeden tysiąc złotych został przekazany na konto naszej scholi i ministrantów wyruszających z Ks. Tomkiem w czerwcu na pielgrzymkę do Medjugorie, pozostałe stanowią wsparcie dla OSP Dąbrowa i LKS Zryw Szarów. Bóg Zapłać.

5. Szczerym sercem –Rodziny i moim Proboszcza miejsca dziękuje dzisiaj całej Parafii, każdemu i każdej z Was za udział i modlitwę w czasie Liturgii pogrzebu ŚP. Mirosława Włodarza, Prezesa OSP w Szarowie. Bóg zapłać Komendantowi OSP w Szarowie Mateuszowi Dziedzic, Prezesowi OSP Dąbrowa Krzysztofowi Hytroś, wszystkim druhnom i druhom Strażakom z 2 Jednostek, Wspólnocie naszej szkoły, Radnym, Sołtysom i RS za piękne świadectwo wiary, pamięci i pomoc w organizacji pogrzebu. Bóg Zapłać panu Organiście, panu Kościelnemu, SL i Firmie pogrzebowej „Azalia”.

6. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Partyzantów z Rodzin: Szlachta Władysław, Kaczmarczyk Janusz, Szlachta Adam, Kaczmarczyk Jacek, Grobelny Bogusław, Krzyżak Ryszard, Mikuła Marek, Wrona Grzegorz, Sułek Robert, Rutkowska Lucyna, Urban Stanisław, Wojciechowska Maria, Śledziowska –Tucholska Lucyna.

7.Mamy jeszcze wolne miejsca na lipcową Pielgrzymkę do Grecji Śladami Świętego Pawła połączoną z odpoczynkiem nad Morzem Śródziemny. Zapraszamy i zachęcamy. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Wszystkim życzymy błogosławionej, dobrej niedzieli i całego tygodnia. Modlitwą wspieramy naszych studentów przeżywających sesję egzaminacyjną oraz uczniów w kończącym się semestrze. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

Dąbrowa

1. Od godz.14.30, poniedziałek, 15.01.2018, ks. Tomek: Dąbrowa, ul. Brzeska od p. Marii i Zdzisława Jagła (lewa strona) do Kapliczki + ul. Centralna(lewa strona) do p. Bogumiły i Jana Kościółek.

2. Od godz.13.00, wtorek, 16.01.2018, ks. Tomek : Dąbrowa, ul .Podlas od p. Marioli Dańda do p. Kamila Trocki.

3. Od godz.14.30, czwartek, 18.01.2018, ks. Tomek: Dąbrowa, ul. Brzeska (lewa i prawa strona) od p. Ilony i Piotra Wójcik do p. Małgorzaty i Wiesława Krawczyk.

4.Od godz.14.00, poniedziałek, 22.01.2018, Ks. Tomek : Dąbrowa, ul. Partyzantów, od p. Benedykta Kruczkowskiego do p. Zofii i Stanisława Urban.

5. Od godz. 14.00, poniedziałek, 29.01.2018, Ks. Tomek: Dąbrowa, ul. Flasińskiego od p. Lucyny i Andrzeja Kudas do p. Agaty i Tomasza Talaga.

6. Od godz. 14.00, czwartek, 01.02.2018, Ks. Tomek :Dąbrowa, ul. Flasińskiego, od p. Urszuli i Macieja Gruszeckich do p. Wiesławy i Mariana Bułat.

7. Od godz. 10.00, sobota, 03.02.2018 , Ks. Tomek: Dąbrowa, ul. Zachodnia +Słoneczna, od p. Kazimiery i Jerzego Szafraniec do p. Józefy Goryczka.

Szarów

1. Od godz.14.00, piątek, 19.01.2018, ks. Tomek : Szarów, ul. Wołowa, od p. Moniki i Michaela Aingner do p. Danuty i Ryszarda Hyży.

2. Od godz.9.30, sobota, 20.01.2018, ks. Tomek : Szarów + Dąbrowa, ul. Partyzantów od Kościoła od p. Marii i Wacław Buczek do p. Małgorzaty i Piotra Sowińskich i ( z powrotem) od p. Anny i Janusza Włodek do Kościoła do p. Wioletty i Mirosław Mleko.

3. Od godz.10.00, wtorek, 23.01.2018, Ks. Tomek: Szarów, ul. Zadębie+ Wiejska+ Świercza, od p. Urszuli i Grzegorza Zięba do p. Marii i Jana Kalickich + Dom nauczyciela.

4. Od godz. 13.30, czwartek , 25.01.2018, Ks. Tomek: Szarów, ul. Podlas i Widokowa od p. Ewy i Andrzeja Włodek do p. Małgorzaty i Adama Gorczyca

5. Od godz. 13.00, piątek , 26.01.2018, Ks. Tomek: Szarów, ul. Piaskowa (lewa strona), od p. Stefanii i Zdzisława Krawczyków – do góry.

6.Od godz. 10.00, sobota, 27.01.2018, Ks. Tomek: Szarów,ul. Gęsiarnia+ Bocheńska Szeroka, od p. Doroty i Stanisława Gądor do p. Alicji Wójtowicz.

7. Od godz.14.00, poniedziałek, 05.02.2018, Ks. Tomek : Szarów, ul. Kościelna, od p. Marii i Józefa Rabijasz do p. Agnieszki i Mariusza Wróbel.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: