Poniedziałek i Czwartek od 7:30 do 8:30
Środa 18:00 do 19:00 (mies. IV i IX – 19:00-20:00)
Czwartek 7:30 do 8:30
Piątek od 18:00 do 19:00 (mies. IV i IX – 19:00-20:00) (narzeczeni)

Chrzty dzieci odbywają się w III sobotę miesiąca podczas Eucharystii o godz. 18:00 oraz w III niedzielę miesiąca o godz. 11:00, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych o godz. 11:00

DOKUMENTY potrzebne do Sakramentu Chrztu Świętego dzieci:

1. Akt urodzenia dziecka z USC – oryginał
  2. Personalia Rodziców dziecka wraz z aktem Ślubu Kościelnego
  3. Personalia Rodziców chrzestnych – świadectwo moralności i zgoda z Parafii macierzystych.
  4.  Katecheza przygotowawcza do Sakramentu ( w Kancelarii Parafialnej przy dopełnieniu wszystkich formalności prawno – kanonicznych.)
  5. Zgłoszenia należy dokonać w Kancelarii Parafialnej, co najmniej miesiąc przed planowanym terminem Chrztu Świętego.
  6. W uzasadnionych przypadkach – jest możliwość ustalenia innego terminu.
  7. Dobrym zwyczajem jest aby o Świecę zadbał ojciec chrzestny, a o „białą szatkę” matka chrzestna.

Dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa składać w Kancelarii Parafialnej w terminie 3 miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu. ( Rezerwacje terminu ślubu należy dokonać odpowiednio wcześniej. )

1. Metryki Chrztu ( ważne 3 miesiące, licząc do daty ślubu ).
  2. Sakrament Bierzmowania ( zaświadczenie ).
  3. Świadectwo Katechezy ( ostatnia klasa vel indeks ).
  4. Świadectwo z USC vel dokument konkordacyjny.
  5. Spowiedź przedślubna.
  6. Kurs przedmałżeński oraz poradnia małżeńska
  7. Świadkowie ( 2 osoby „prawne” w dniu ślubu ) z dowodami tożsamości
  8. Dowody tożsamości
  9. Drugie Spotkanie – omówienie liturgii (kancelaria) nie później niż 2 tygodnie przed ślubem.

Dokumenty potrzebne:

1. Akt zgonu z USC
  2. Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych ( kapelan szpitala)
  3. Zgłoszenia pogrzebu należy dokonać w Kancelarii Parafialnej ( o każdej porze dnia mając dokument pkt.1
  4. Uzgodnić z Firmą pogrzebową „AZALIA” całość procedury prawnej oraz posługę. ( kontakt z Firmą pogrzebową „AZALIA „ w zakładce CMENTARZ)
  5. Należy zadbać i przypomnieć rodzinie o Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej w intencji zmarłego.
  6. Wszystkie sprawy cmentarne – lokalizacja grobu(grobowca), oprawa liturgii ustalana jest i opiniowana w Kancelarii Parafialnej.
  1. Z posługa sakramentalna odwiedzamy naszych Chorych, w każdy I piątek miesiąca od 8:30.
  2. W uzasadnionych przypadkach indywidualnie (po uzgodnieniu).
  3. O każdej porze dnia i nocy w niebezpieczeństwie zagrożenia życia lub zdrowia (zgłoszenie osobiste vel telefoniczne).

Posługa p. Organisty, p. Kościelnego, p. Grabarza – (indywidualnie).
Za złożone ofiary z tytułu posługi prawnej, kanonicznej i Sakramentalnej – BÓG ZAPŁAĆ

Kancelaria Naszej Parafii załatwia wszystkie sprawy formalno prawne związane z funkcjonowaniem naszego cmentarza